Meteostanice Hyundai 2061 Garden v pořadu Hobby naší doby

Meteostanice Hyundai a jejich funkce byly představeny ve vysílání České Televize v pořadu Hobby naší doby, kterým provází paní Jiřina Bohdalová.

hobbynasidoby

Hyundai představuje  METEOSTANICE v pořadu Jiřiny Bohdalové HOBBY NAŠÍ DOBY

bohdalova

V průběhu měsíce srpna jste měli možnost shlédnout zajímavé povídání herečky Jiřiny Bohdalové v jejím oblíbeném pořadu Hobby naší doby věnované meteostanicím značky Hyundai. Jelikož to byl letní speciál, zaměřil se především na unikátní meteostanici s označením WS 2061 GARDEN vhodnou pro všechny zahradníky, zahradnice a milovníky květin. Tato speciálně vybavená meteostanice měří a hlídá vlhkost půdy a informuje tak o nutnosti zálivky pokojových květin a dokonce i květin nebo zeleniny na zahradě či ve skleníku. A to zdaleka není vše, co meteostanice umí!
Meteostanice je vybavena dvěma bezdrátovými čidly, které zaznamenávají půdní vlhkost a naměřené informace pak zobrazují na přehledném LCD displeji. Čidla je samozřejmě nutné umístit přímo do hlíny květináče nebo záhonku, kde chcete stav vlhkosti sledovat.

Jedinou překážkou při přenosu informací mezi venkovním záhonkem nebo truhlíkem a meteostanicí je vzdálenost. Maximální vzdálenost pro přenos informací je 30 metrů, v cestě by neměly být zásadní překážky jako např. silné zdi a jiné rušivé elementy. Čidlo je vlhku vzdorné, proto se hodí i do skleníků. Přímé sluneční záření nemá na naměřené hodnoty vliv, měření probíhá přímo v půdě.

V balení jsou dodávány dva senzory půdní vlhkosti a jeden senzor teploty a vlhkosti vzduchu. Hyundai GARDEN je však připravena pro příjem informací až z pěti senzorů, proto lze další tři půdní čidla dokoupit v řádu několika stokorun.

Meteostanice Hyundai WS 2061 navíc zobrazuje i fáze Měsíce, což je pro zahradníky další důležitý parametr, zvláště při vysévání či přesazování květin.

Stejně jako informace ze zahrady, je pro správné pěstitele důležitá i předpověď počasí. Kromě jednoduchého zobrazení předpovědi pomocí ikon slunečno, zataženo, déšť a další, se zobrazuje i venkovní teplota a především pak vývoj tlaku. Právě díky zobrazení tendence barometrického tlaku a zaznamenané historii tlaku, lze počasí předpovídat s maximální přesností.

HyuWS2061Garden_2_329x-1_1408181624

Zajímavé údaje, po určité době provozu meteostanice, poskytují naměřená maxima a minima teploty a vlhkosti vzduchu. Nechybí ani měření teploty a vlhkosti uvnitř domu nebo bytu. Velký a přehledný LCD displej meteostanice GARDEN také zobrazuje naprosto přesný čas, který je řízen signálem z vysílače poblíž německého Frankfurtu nad Mohanem. Při přechodu na letní nebo zimní čas tedy nebudete muset myslet na změnu času na meteostanici. Meteostanice Hyundai WS 2061 Garden je vybavena také budíkem a je dodávána v elegantní stříbrné barvě.

Ti z vás, které tato problematika zajímá, chtějí se něco nového dozvědět a nestihli se na pořad Hobby naší doby podívat v běžném vysílacím čase, si mohou prohlédnout pasáž se zmíněnou tématikou prohlédnou v archivu ČT.

Z meteostanic Hyundai si vybere opravdu každý. Stačí si vybrat tu správnou pro Vás!

 


Publikováno 18.8.2014